Co daje ubezpieczenie w góry?

Posted on

Gdy planuje się wyjazd w góry, to dobrze jest mieć wykupione odpowiednie ubezpieczenie. Takie ubezpieczenie nie jest drogie, a daje nam w razie wypadku możliwość ze skorzystania z pomocy i hospitalizacji.

Jakie ubezpieczenie górskie wykupić?

Gdy planuje się wyjazd w góry, to dobrze jest mieć wykupione odpowiednie ubezpieczenie

Jest kilka rodzajów ubezpieczeń górskich. Wszystko zależy od tego, jak chcemy spędzić dany wyjazd, czy będą to wypady na w miarę bezpieczne doliny, czy wyjścia w wysokie góry. Wyprawa w tatrzańskie szklaki całą rodziną jest doskonałą formą aktywnego wypoczynku, ale trzeba zadbać o to, by każdy członek rodziny był także ubezpieczony. W górach pogoda może zmienić się w każdej chwili, dlatego dobrze jest mieć takie ubezpieczenie, które obejmuje wszelkie nagłe wypadki. Należy mieć wykupione dodatkowe ubezpieczenie, gdy przechodzi się na przykład na słowacką stronę gór.

Co nam daje ubezpieczenie górskie?

Ubezpieczenie w góry daje przede wszystkim pewność, że w razie wypadku otrzyma się natychmiastową pomoc, za którą nie trzeba będzie płacić. Będzie można skorzystać z przelotu helikopterem, czy też w razie potrzeby z hospitalizacji w danym rejonie. Ubezpieczona jest cała rodzina dlatego też każdy członek wyprawy, który dozna uszkodzenia, czy wypadku będzie mógł liczyć na to, że zostanie mu udzielona fachowa pomoc.

Na jaki czas wykupić ubezpieczenie górskie?

Wszystko zależy od tego, jak często jeździ się w góry. Można wykupić takie ubezpieczenie na rok, dzięki czemu można w każdej chwili jechać w góry. Jest też możliwość wykupienia ubezpieczenia nawet na parę godzin przed wyjazdem w góry, które obejmuje cały wyjazd. Takie ubezpieczenie można wykupić online, co jest bardzo wygodne, gdyż w każdej chwili można zapewnić sobie ochronę. Ubezpieczenie górskie działa już od momentu pierwszej wpłaty.

Czy warto ubezpieczać bagaż, gdy jedziemy w góry?


Jeśli są to cenne rzecz, a jedzie się w góry za granicę, to warto ubezpieczyć także bagaże. Najczęściej ubezpiecza się taki bagaż od:

  • kradzieży,
  • zniszczeń,
  • utraty.

Dzięki takiemu ubezpieczeniu będzie można odzyskać, choć część kwoty za zniszczony lub skradziony bagaż. Jest to przydatne, zwłaszcza gdy ma się dobry sprzęt górski lub sprzęt do kamerowania.

Wyjazd w góry czy to te w kraju, czy za granicą stanowi zawsze zagrożenie wypadku. W każdej chwili może zmienić się pogoda lub przez nieuwagę turysty może stać się wypadek. Dlatego takie ubezpieczenie górskie jest niewątpliwie bardzo ważną rzeczą, którą powinien wykupić każdy, kto jedzie w góry. Jest to szczególnie ważne, gdy jedzie się w góry po raz pierwszy lub z małymi dziećmi.