Ubezpieczenie kosztów leczenia dla obcokrajowców

Posted on

W ostatnim czasie można zauważyć, że coraz więcej osób spoza granicy, decyduję się na życie i pracę w Polsce. Wybierają ten kierunek z bardzo różnorodnych powodów. Dla większości z nich jest to po prostu szansa na lepsze zarobki i godne życie, niż w krajach, w których przebywali do tej pory. Pobyt cudzoziemca w naszym kraju wiąże się jednak z szeregiem licznych obowiązków, które należy spełnić, aby czuć się tutaj pewnie i bezpiecznie. Jedną z podstawowych kwestii jest zadbanie o zdrowie dla takich właśnie osób.

Opieka lekarska dla cudzoziemców

W ostatnim czasie można zauważyć, że coraz więcej osób spoza granicy, decyduję się na życie i pracę w Polsce

Istotną kwestią jest rozgraniczenie pobytu w Polsce osób, które przyjechały z innych krajów, należących do Unii Europejskiej oraz tych, którzy przybyli do nas spoza niej. Na terenie UE każdy z nas może skorzystać ze swojego ubezpieczenia krajowego, które będzie obejmowało kraje wspólnoty. W przypadku kwestii, jaką jest ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców, należy jednak zadbać o samodzielne zabezpieczenie swojego zdrowia czy opieki lekarskiej. Na szczęście dzisiaj nie ma z tym większego problemu, ponieważ większość towarzystw posiada w swojej ofercie ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców. Co ono obejmuje? Przede wszystkim jest to polisa dla osób, które chcą zabezpieczyć się na wypadek nagłego zachorowania lub też jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. W takich okolicznościach polisa dla obcokrajowca obejmuje koszty hospitalizacji, czyli przebywania w szpitalu, wszystkie koszty operacji czy też zabiegów, transport do placówki medycznej, ale również transport do miejsca zamieszkania, koszty, które wiążą się z zakupem leków lub też środków medycznych, ale również bardziej prozaiczne kwestie, jakimi są na przykład koszty leczenia u stomatologa.

Koszty polisy dla cudzoziemca

Istotną kwestią jest rozgraniczenie pobytu w Polsce osób, które przyjechały z innych krajów, należących do Unii Europejskiej oraz tych, którzy przybyli do nas spoza niej

Osoby, które dopiero zaczynają życie i prace w Polsce mogą martwić się tym, że nie będą w stanie sfinansować takiego ubezpieczenia. Koszty związane z wykupieniem polisy, jaką jest ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców nie są jednak wysokie, ponieważ podstawowe polisy, bez rozszerzonych pakietów medycznych, można nabyć już od kwoty 40, 50 zł miesięcznie. Takie kwestie można również skonsultować z polskim pracodawcą, który na pewno wesprze fakt chęci ubezpieczenia się dodatkowo przez swojego pracownika i będzie mógł zapewnić wsparcie finansowe w tym przypadku, tak by praca cudzoziemca na terenie Polski była nie tylko legalna, ale dawała również pewność i spokój pod względem zdrowotnym, w razie wystąpienia jakiego nieprzewidzianego i nagłego zdarzenia.