Zalety posiadania ubezpieczenia

Posted on

Góry zapewniają niesamowite przeżycia i przepiękne krajobrazy. Dlatego też mają wielu miłośników. Niektórym z nich nie wystarczają jednak spokojne wędrówki bezpiecznymi szlakami, lecz pragną większej adrenaliny. Wyczynowe wspinanie się po górach zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Szczególnie niebezpieczne hobby mają alpiniści i taternicy, którym, co prawda nie można odmówić odwagi, jednak są narażeni na nieustanne perturbacje i wypadki. Osobom, które nie mogą żyć bez ekstremalnej pasji, przydadzą się praktyczne ubezpieczenia górskie.

Kiedy potrzebne ubezpieczenie górskie?

Wypadki chodzą po ludziach. To stare przysłowie okazuje się bardzo prawdziwe. Planując wyprawę w góry, niewiele osób zastanawia się, jakie mogą pojawić się problemy w drodze na szczyt. Bardziej skupiają się na radości spowodowanej wyjazdem, aniżeli na potencjalnych konsekwencjach. To właśnie brak wyobraźni najczęściej doprowadza do tego, że w obliczu tragedii ludzie są kompletnie bezradni. Góry bywają zdradliwe, więc dobre ubezpieczenie górskie może być na wagę złota. Nawet zaawansowanym wspinaczom zdarzają się upadki z wysokości, kontuzje czy nieprzewidziane sytuacje.

Góry zapewniają niesamowite przeżycia i przepiękne krajobrazy

Co zawiera pakiet ubezpieczeniowy?

Koszty udzielenia pomocy w razie wypadku w górach mogą być horrendalne, jeśli trzeba je zapłacić z własnej kieszeni. Tym bardziej że profesjonalni alpiniści zazwyczaj udają się za granicę, by zmierzyć się z naprawdę wielkimi górami. Organizowanie pomocy na wysokościach nie jest rzeczą łatwą, dlatego musi sporo kosztować. Fachowa ekipa ratunkowa czy koszty transportu do szpitala za pomocą helikoptera to wydatek rzędu kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli poszkodowany miałby uregulować rachunek samodzielnie, mocno nadszarpnęłoby to jego budżet. Ubezpieczenie górskie eliminuje ten problem. Oferty firm ubezpieczeniowych są bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj można wykupić podstawową lub rozszerzoną wersję ubezpieczenia. Polisa może zawierać ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, koszty renowacji sprzętu do wspinaczki górskiej, koszty udzielenia pomocy medycznej czy rozszerzenia specjalne dla osób uprawiających szczególnie urazowe formy wspinaczki.

Zalety posiadania ubezpieczenia

Wykupując nawet najbardziej podstawową wersję polisy, amatorzy górskiej wspinaczki, mogą ze spokojną głową ruszyć na szczyt. Posiadanie ubezpieczenia daje komfort i poczucie pełnej kontroli nad sytuacją. Dzięki ubezpieczeniu można szybko otrzymać pomoc w razie potrzeby a także zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy.